TAYLAN KESER
MMA, GRAPPLING, NOGI JIU-JITSU
(TIKLAYINIZ)

YILMAZ ÇEKEN
MUAY THAI, BOKS

YILMAZ ÇEKEN
MUAY THAI, BOKS

1975 doğumlu olan Muay-thai ve boks eğitmenimiz Yılmaz Çeken, spor hayatına Kyokishin ve Ashiara Karate ile başlamıştır. Kyokishin ve Ashiara’da 1986-1990 yılarında yaptığı 200’e yakın maçta 55-60 kg namağlup olan eğitmenimiz; 1990’da Full-Contact’a başlamıştır. Full-Contactta da kilosunda şampiyonluk elde etmiştir. 1994 Fred Royals ilk Türkiye resmi kickboks semineri verirken hocamızın tekniğini övmüştür ve 1994 yılında Kickboks federasyonu kurulurken il antrenörlerden birisi eğitmenimiz Yılmaz Çekendir. Kickboksta aktif sporculuğunda Balkan Şampiyonluğu olan eğitmenimiz kickboksta 3 kez milli takıma seçilmiştir.

Muay-thai en üstdüzey olan 5.kademe teknik direktör , Muay-thai federasyonu teknik kurul başkanlığı da yapmış olan eğitmenimiz Yılmaz Çeken, şu an Muay –Thai teknik kurul koordinatörüdür, aynı zamanda milli kickboks antrenörü, Ashiara karate 3.dan , bokstan 2.kademe antrenördür. Muay-thai den milli takıma seçilecek sporcuları seçmek, onları uluslararası maçlara hazırlamakla görevli olan eğitmenimiz; dünyada Muay-thai’de yetiştirdiği şampiyonlarla, tanınmışlığıyla ve en centilmen antrenör plaketi almasıyla da bilinmektedir.

2009 yılında İstanbul Muay-thai de 14 şampiyonluk yaşamıştır; bu şampiyonların 13 tanesi eğitmenimiz Yılmaz Çeken'in öğrencisidir. Muay-thai alanında Yılmaz Çeken İstanbul’un en başarılı eğitmenidir. Muay-thai alanında özellikle çıkardığı dünya şampiyonlarıyla ülkemize büyük başarılar yaşatan ve hala da yaşatmakta olan eğitmenimiz, kickboks ve boks alanlarında sayısız Türkiye şampiyonu yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam etmektedir.

Uni-MMA’da Muay-thai ve boks branşlarından sorumlu olan eğitmenimiz, Eğitim verdiği 18 ilköğretim okulunda aktif Muay-thai çalışmaları da yapmaktadır. Üniversitelerde Muay-Thai çalışmalarını MMA eğitmenimiz Taylan Keser birlikte yapmaktadırlar. Eğitmenimiz Uni-MMA’da Muay-thai dersleri vermenin yanı sıra, Gaziosmanpaşa’daki salonunda da Muay-Thai eğitimleri vermeye devam etmektedir.