SIKÇA SORULAN SORULAR

ÜNİ-MMA ya nasıl katılabiliriz?
İletişim bölümündeki koordinatörlerimizle temasa geçip MMA sporuna ÜNİ-MMA bünyesinde başlayabilirsiniz

UNI-MMA ders çeşitleri nelerdir?

ÜNİ-MMA bünyesinde MMA, Muaythai, Kickboks, Boks,Luta Livre JiuJitsu, Güreş derslerini; birebir özel ders, yarı özel ders ve grup dersi formatlarında alabilirsiniz.İletişim bölümündeki koordinatörlerimizle temasa geçerek ders saatlerinizi ayarlayabilirsiniz.

MMA bir spor mudur?
MMA (mixed martial arts) karma dövüş sporu olarak tercüme edilebilir. Evet çok faydalı ve üst düzey bir spordur. MMA atletleri kaslarını en üst seviyede kullanabilmek, odaklanma yeteneklerini artırabilmek, hız , kontrol, güç bakımından en iyi şekilde yapılanmak, taktik ve zihinsel yeteneklerini mücadelenin her anında sergileyebilmek zorundadırlar. Zihnin, fizikle birlikte bu kadar yoğun kullanıldığı MMA tam bir fiziksel satranç olması itibariyle , MMA sporcularının günümüzün en elit atletlerinden olduğu yapılan testlerle ortaya konmuştur.

MMA da kendimi savunabilir miyim?
Evet, MMA sporcusu en üst düzet savunma ve saldırı yapabilicek yetenektedir.MMA'nın en önemli özelliği Tüm mücadele sporlarından teknikler içermesi ve eksik nokta bırakmamasıdır. Bir MMA sporcusu kendini ayakta, yerde, tek bir hasma veya birden çok hasma karşı rahatlıkla savunabilir.

MMA da yaş sınırlaması var mıdır?
MMA'da bir yaş sınırlaması yoktur. ÜNİ-MMA olarak, üniversite içinden veya dışından olmak üzere, 13 yaşından 40 yaşına kadar tüm katılımcıları kabul etmekteyiz. Tabii ki sağlık problemleriniz varsa, MMA sporuna başlamadan önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Bayanlar MMA yapabiliyor mu?
Evet. MMA diğer, dövüş sporlarında da olduğu gibi istekli ve azimli bir bayanın yapabileceği bir spordur. Ancak genelde erkekler tarafından tercih edilir. Yakın tarihte ilk bayan kemer mücadelesi gerçekleştirilmiştir. Bayanlar da MMA'da yerlerini almaya başlamışlardır. ÜNİ-MMA olarak, bayan katılımcıları da kabul ediyoruz.

Eğitimde darbe alıyor muyuz?
Eğitimler çok güvenlidir. Koruma ekipmanlarıyla, vücut yapılanması tamamlanana, teknik ve taktik seviye uygun bir sınıra gelene kadar eğitimde sakatlayıcı ve sert darbe söz konusu değildir. Akademilerimizde Bilimsel eğitim esastır. Kontrollü, sakatlamaktan uzak, bireyi geliştirmeye yönelik yumuşak darbe idmanları olmaktadır. Unutulmamalıdır ki MMA'da kontrollü pratik yapmak ve tekniğin işe yararlığını görmek önemlidir. Profesyonelleşme yoluna gidecek sporcular için orta ve tam temas darbe içeren bir program elbette sözkonusudur.

MMA'da kuşak var mı?
UNİ-MMA'da bir kuşak sistemi vardır. ÜNİ-MMA'ya bağlı olan MMA okullarında, MMA eğitimlerimizi 5 seviye olarak ayırmış bulunmaktayız. Her seviyenin teknik, taktik sıkalası farklıdır. Yeni katılımcı 1. seviyeden başlar, 5. seviyeye gelince tam donanımlı bir MMA sporcusu olur ve eğitmenlik yapabilir duruma ulaşır.

Sponsor kabul ediyor musunuz?
Evet, sponsorluk görüşmeleri için iletişim bölümünden koordinatörlerimize ulaşabilir ve firmanızı tanıtan bir yazıyı iletisim@uni-mma.com elektronik posta adresine atabilirsiniz.

Özel salon veya Üniversite, Lise olarak ÜNİ-MMA üyesi nasıl olabiliyoruz?
Salon, Üniversite ve ya Lisenizde bir MMA çalışmasının ve eğitimin başlatıllacak olması için eğitim seminerleriyle başlangıç sağlamaktayız. Bu eğitim ve yapılanma için ÜNİ-MMA olarak yardımcı olmakta, salonunuz için eğitmen temini, altyapı ve kadro oluşum çalışmalarınızı sağlamaktaytız. iletişim koordinatörlerimizle temasa geçerek daha detaylı bilgi alabilir, iletisim@uni-mma.com elektronik posta adresine sorularınızı yöneltebilirsiniz.