<== Ders programı ve ücretler için tıklayınız.

Akademimiz dünyada en etkili dövüş ve savunma sporu olarak kabul gören MMA eğitimi ilkeleri çerçevesinde, eğitimin sadece akademideki eğitim süresi ile sınırlı kalmadığı, sporcuların seçmiş oldukları alanlarda uzmanlaşmaya dayalı ve dünyadaki tüm gelişmeleri takip ederek kendi bünyesine uyarlayan, bu çerçevede sürekli gelişim gösteren, ayrıca toplumun her kesimine MMA danışmanlığı yapabilmek amacı ile uluslararası yayınları ulaştırmaya çalışan ve bu sayede topluma hizmet görevini de etkin bir biçimde yerine getiren bir kültüre sahiptir.

Eğitim içeriği:

Muay Thai & Kickboxing
Muay Thai (Thai Box), bilindiği gibi sadece ayakta devam eden; tekme, yumruk, diz ve dirsek darbelerinin serbest olduğu bir dövüş sporudur. MMA'da da dövüşlerin ayakta süren kısmında Muay Thai sistemi kullanılmaktadır. Muay Thai'de eğitmenimiz Taylan Keser'in yanısıra, Muay Thai milli takım antrenörü Yılmaz Çeken de akademimizde eğitim vermektedir.

Güreş & Luta Livre Grappling
MMA'da darbenin yanısıra rakibi yere devirmek (take down), yerde kontrol etmek, boğmak ve eklem kilitleri (submission) almak için Luta Livre güreş & grappling teknikleri kullanılır. Akademimizde Luta Livre grappling tekniklerini eğitmenimiz Taylan Keser vermektedir.

Boks
Boks yumruk tekniklerinin yanı sıra, serilik, mesafe , gard ve ayak oyunlarına dayalı dövüş sporudur. Akademimizde alanında uzman antrenörlerce eğitimlerimize dahildir.

Ground&Pound
Ground&Pound yerde kontrol edilen rakibe darbe atmak anlamında kullanılır. MMA'da yerdeki rakibe yumruk, diz ve dirsek darbeleri kullanılabilir ve serbesttir. Bu tekniklerin yerde uygulanışı, kombinasyonları ve uygulanış teknikleri ground£ tekniklerini oluşturur. Akademimizde ground£ teknikleri eğitimini eğitmenimiz Taylan Keser vermektedir.

Ayrıca bu üç ana branşın karıştırılmış halde uygulanması yani yapılanın tam anlamıyla karma dövüş sanatı (mixed martial arts) olması için overall eğitimini de akademimizde yine kurucu eğitmenimiz Taylan Keser vermektedir.

Self-Defence
Gündelik hayatta karşılaşılabilecek saldırı pozisyonlarına karşılık, senaryolara göre çevre ekipmanlarının kullanılması , kesici, delici vb aletlere, silah ekipmanlara yönelik savunma teknikleini öğretir. MMA ön eğitimi ile birlikte alınması tavsiye edilir. Bay, bayan eğitim içeriği mevcuttur. Seminer, yarı özel ve birebir eğitimler verilmektedir.

OctoFİT Fitness & Kuvvet
Uni-MMA akademilerinde OctoFİT Fonsiyonel Fitness ve Kuvet programı çalışılır. Kasları toparlayan,hızla şekle sokan, kas kondüsyonunu, kas kuvvetini , kuvvette devamılığı, metabolizma hızını yükselten ve dengeyi geliştiren fonksiyonel ağırlık ve fitness idmanları bütünüdür. MMA kuvvet desteği için kullandığımız OctoFİT programına her hangi bir dövüş branşına yazılan öğrencilerimiz geldiği gibi;
Sadece OctoFİT çalışmalarına gelmek isteyip, hızlı şekilde kaslarınıı kuvvetlendirmek, şekle girmek, kliosunu dengelemek isteyen bay, bayan katıllımcılar da kayıtlarını yapabilirler. seansı 30-40 dk gibi kısa süren bu fitness istasyon çalışmaları, zamanı kısıtlı olan bireylerin az zaman harcayarak yüksek sonuçlar alabileceği çalışmalardır.

Seminerler
Çeşitli zamanlarda yukarıdaki eğitim sitillerinin tümüne uygun seminerler verilmektedir. Seminerler detaylı teknik içerik ve anlatım ile eğitimleri pekiştirir. Ayrıca özel salonlara ve şirketlere; çalışanların liderlik, mücadele ve strateji yeteneğini geliştirmek için UniMMA olarak özel seminerler vermekteyiz. Seminer talepleriniz için 0546 683 86 45 nolu merkez telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.